Az oxigénnel dúsított víz jellemzői
2011.09.01. 18:40
Egy liter friss esővíz, vagy forrásvíz átlagosan 8-15 mg, az ivóvizünk már csak 3-5 mg oxigént tartalmaz. A palackozott szénsavas ásványvizek, üdítős italok, kávék oxigéntartalma megközelítően nulla.
Általában ismert, hogy oxigént a tüdőnkön és a bőrünkön keresztül veszünk fel, de képesek vagyunk az italainkban lévő oxigént is hasznosítani. A megivott oxigéndús vízből a molekuláris oxigén a száj-, a gyomor-, és a bél nyálkahártyáján keresztül felszívódva a véráramon keresztül jut a szövetekbe, izmokba, valamint a létfontosságú szervekbe (szív, máj, agy, stb...). Kedvező hatását úgy fejti ki, hogy rövid idő alatt megszünteti a vér és a szervek oxigénhiányát, ezáltal csökkenti, oldja a fizikai és szellemi fáradtságot, kedvezően befolyásolja a keringési és emésztési zavarokat. A gyomorba jutott molekuláris oxigén révén a szövetek oxigéntartalmának növekedési sebessége a légzéssel történő betáplálással szemben hozzávetőlegesen tízszeres! A vér parciális oxigénnyomása növekszik (nő a vérben lévő oxigén mennyisége). Optimális és egyértelműen kimutatható egészségügyi hatást minimum 35-40 mg/l oxigén tartalmú vízzel érhetünk el. Súlyos légúti betegségeknél a vízzel adagolt oxigénnel megelőzhetjük az oxigénpalackos oxigénadagolást.
A 40 mg/l feletti oxigéntartalmú víz oldja a szellemi és fizikai fáradtságot, kedvezően befolyásolja a keringési és emésztési zavarokat.
Az oxigénszifonnal elkészített üdítő víz oxigéntartalma 2000-2200 mg/liter.
|